O KAMPANII
Obecny poziom cen różnych surowców, w tym energii elektrycznej oraz opału – węgla i gazu skłania nas do podejmowania różnych decyzji i co za tym idzie działań. Właściciele budynków zastanawiają się, jak oszczędzać na prądzie i ogrzewaniu domu, zachowując jednocześnie komfort korzystania z własnego mieszkania. W domach zaczyna się palić czym tylko się da, tak aby było tanio. Są to działania szkodzące zdrowiu każdego z nas.
Nowa edycja kampanii #LepiejBezSmogu to czas, aby zadbać o siebie. Dajemy Wam dostęp do naszej wiedzy, wyciągamy rękę w kierunku poprawy kondycji Waszych domów oraz naszej planety. Aby lepiej zobrazować korzyści płynące z termomodernizacji, stworzyliśmy specjalny kalkulator termomodernizacji, który wylicza korzyści płynące z ocieplenia domu na realnym przykładzie. Przeprowadziliśmy również wywiad z ekspertami budownictwa, aby dowiedzieć się jak dobrze przeprowadzić termomodernizację, na jakie formy dofinansowania można liczyć oraz jakie zmiany szykuje dla nas program “Czyste Powietrze” w 2023 r. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi rozmowami w studio.
Powietrzem w Polsce nadal nie da się oddychać, bo smog w okresie grzewczym nie odpuszcza. Zła jakość powietrza jest szczególnie dokuczliwa jesienią i zimą. W sprawie likwidacji niskiej emisji i jej negatywnego wpływu na środowisko jest wciąż wiele do zrobienia.
Sama wymiana źródeł ciepła nie wystarczy, by pozbyć się smogu w swoim otoczeniu. Tylko kompleksowe działania – poprawa izolacji termicznej domów jednorodzinnych, od ścian, przez dach, aż po podłogi, a następnie wymiana okien, drzwi i na końcu kotła grzewczego – mogą wpłynąć na poprawę jakości powietrza, którym oddychamy.
Dlatego w nowej edycji projektu „Lepiej bez smogu” razem z markami ISOVER, RIGIPS i WEBER wspólnie pracujemy nad poprawą efektywności energetycznej naszych domów. To szansa na czyste powietrze w naszym najbliższym otoczeniu teraz i w przyszłości.
Im mniej ciepła będzie uciekać z wnętrz naszych domów, tym mniej energii do ich ogrzania będziemy potrzebować dodatkowo i mniej zanieczyszczeń będziemy emitować do atmosfery. Likwidacja smogu nie jest łatwym procesem, ale wspólne działania już dziś są w stanie zmieniać prognozy jakości powietrza na lepsze.