Tynk, któremu smog niegroźny 

Świadomość społeczna na temat szkodliwości smogu wciąż rośnie – wiadomo już, że to zjawisko atmosferyczne, która zatruwa środowisko i niszczy nasze zdrowie. Ale to nie wszystko, jak się okazuje, smog może też wpływać destrukcyjnie na trwałość fasady budynku i jego wygląd. Jak więc wykonać elewację odporną na zanieczyszczenie atmosferyczne? Oto kilka wskazówek.  

Szkodliwe związki chemiczne, zawarte w smogu, mogą negatywnie wpływać na ściany zewnętrzne budynków. A wskutek długotrwałego działania doprowadzają do trwałych uszkodzeń budynku. Szczególnie niebezpieczne są agresywne cząstki wytworzonego kwasu siarkowego, które wywołują miejscowe zanieczyszczenia i uszkodzenia elewacji. 

Wybierz tynk odporny na smog i trudne warunki zewnętrzne

Jeśli chcesz, aby elewacja budynku była skutecznie chroniona przed wpływem substancji znajdujących się w smogu, zacznij od wyboru odpowiednich materiałów elewacyjnych. Najbardziej odporny na oddziaływanie zanieczyszczeń z atmosfery jest tynk silikatowy weber. To produkt, w którym wiązanie następuję poprzez reakcję chemiczną potasowego szkła wodnego z dwutlenkiem węgla, obecnym w atmosferze. Fasady pokryte tym mineralnym, cienkowarstwowym, antystatycznym tynkiem nie przyciągają kurzu i pyłu, obfitujących w najróżniejsze związki chemiczne. Ich stosowanie przyniesie wymierne korzyści zwłaszcza w rejonach Polski narażonych na podwyższone działanie smogu. Ponadto tynk silikatowy jest wyjątkowo odporny na promieniowanie UV i ścieranie, charakteryzuje się też bardzo dobrą paroprzepuszczalnością. Z kolei wysokie pH tego produktu skutecznie zabezpiecza elewację przed skutkami korozji biologicznej, wywołanej np. obrastaniem fasady.

Zapewnij bezpieczeństwo elewacji z tynkiem silikatowym weber TD331

Flagowym produktem w ofercie Weber jest tynk silikatowy weber TD331, który optymalnie chroni elewację przed zanieczyszczeniami. Można go malować na ponad dwieście kolorów z palety Navigator. Dzięki temu jeden uniwersalny produkt spełnia wymagania estetyczne i ochronne.  

W ofercie Weber można znaleźć także tynki silikatowo-silikonowe, czyli weber TD336 oraz weber.pas extraclean. weber TD336 – dostępny w ponad dwustu kolorach palety Navigator. Z kolei weber.pas extraclean, nazywany popularnie tynkiem samoczyszczącym, jest dostępny w stu kolorach z palety Kryształ. Bogate portfolio typów i kolorów tynków Weber sprawia, że każdy inwestor i wykonawca, chcący stworzyć bezpieczną i estetyczną elewację, znajdzie produkty odpowiadające swoim indywidualnym potrzebom i wymaganiom.  

Więcej informacji na temat różnych rodzajów tynków i ich zastosowania znajdziesz w e-booku „TERMO-MODERNIZACJA zysk dla Ciebie i środowiska”, przygotowanym przez ekspertów marki Saint-Gobain. 

tynkowanie domu
tablet
  • Chcesz dowiedzieć się więcej o programie Czyste Powietrze?
  • Zastanawiasz się, działa ulga termomodernizacyjna oraz program Wspierania Termomodernizacji i Remontów?
  • Szukasz informacji na temat programu Stop Smog?
  • Chcesz poznać programy, które mają ruszyć w 2022 roku?
  • Jak i od czego zacząć termomodernizację domu?
  • Dlaczego warto wybrać systemowe rozwiązania do ocieplenia domu?
  • Jak ocieplić dach, ściany zewnętrzne oraz stropy nad nieogrzewaną piwnicą?