Program
czyste powietrze

Czyste Powietrze to program rządowy, którego celem jest redukcja emisji szkodliwych substancji do atmosfery. W ramach programu właściciele domów jednorodzinnych mogą starać się o dotację lub pożyczkę na wymianę źródła ciepła albo prace związane z termomodernizacją.


Na co możesz pozyskać środki
w ramach docieplenia przegród budowlanych
#

4 Kroki

Do dofinansowania

Formularz wniosku, instrukcje jego wypełnienia oraz dodatkowe informacje znajdziesz na Portalu Beneficjenta swojego oddziału WFOŚiGW lub na gov.pl.

Składając wniosek przez Portal Beneficjenta, w pierwszej kolejności zarejestruj się na portalu, a następnie pobierz wniosek w wersji elektronicznej. Wypełnij wniosek i złóż na nim swój podpis. Tak przygotowaną wersję papierową wniosku dostarcz, wraz z wymaganymi załącznikami, do właściwego WFOŚiGW.

Składając wniosek poprzez serwis gov.pl, wypełnij wniosek na stronie wskazanej w tym serwisie i podpisz kwalifikowanym podpisem elektronicznym albo podpisem zaufanym. Następnie prześlij wniosek za pośrednictwem wskazanego serwisu do właściwego WFOŚiGW na wyznaczoną skrzynkę ePUAP. Do wniosku w formie elektronicznej dołącz potrzebne załączniki w postaci skanów z wymaganymi podpisami.

Jeżeli nie masz możliwości złożenia wniosku drogą elektroczną, możesz złożyć wniosek oraz załączniki wyłącznie w formie papierowej.


Kiedy wniosek?
Maksymalnie do 6 miesięcy po rozpoczęciu prac termomedernizacyjnych
Kiedy zwrot?
Do 30 dni od przedstawienia dokumentów potwierdzających zrealizowane przedsięwziecia

SPRAWDŹ PRODUKTY KWALIFIKOWANE W PROGRAMIE CZYSTE POWIETRZE

Budynki nowo budowane

Sprawdź

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!
NA POCZĄTEK OTRZYMASZ OD NAS
PRAKTYCZNY PORADNIK O TERMOMODERNIZACJI
W FORMIE E-BOOKA*


    * Zapisując się zgadzasz się na przetwarzanie swoich informacji osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności.