Nowa odsłona

niebo
nowa odsłona

Powietrzem w Polsce nadal nie da się oddychać, bo smog w okresie grzewczym nie odpuszcza. Zła jakość powietrza jest szczególnie dokuczliwa jesienią i zimą. W sprawie likwidacji niskiej emisji i jej negatywnego wpływu na środowisko jest wciąż wiele do zrobienia.

Sama wymiana źródeł ciepła nie wystarczy, by pozbyć się smogu w swoim otoczeniu. Tylko kompleksowe działania – poprawa izolacji termicznej domów jednorodzinnych, od ścian, przez dach, aż po podłogi, a następnie wymiana okien, drzwi i na końcu kotła grzewczego – mogą wpłynąć na poprawę jakości powietrza, którym oddychamy.

Dlatego w nowej edycji projektu „Lepiej bez smogu” razem z markami ISOVER, RIGIPS i WEBER wspólnie pracujemy nad poprawą efektywności energetycznej naszych domów. To szansa na czyste powietrze w naszym najbliższym otoczeniu teraz i w przyszłości.

Im mniej ciepła będzie uciekać z wnętrz naszych domów, tym mniej energii do ich ogrzania będziemy potrzebować dodatkowo i mniej zanieczyszczeń będziemy emitować do atmosfery. Likwidacja smogu nie jest łatwym procesem, ale wspólne działania już dziś są w stanie zmieniać prognozy jakości powietrza na lepsze.