Kalkulator spalania

Dzięki naszemu kalkulatorowi możesz w łatwy sposób sprawdzić, jaki wpływ na jakość powietrza będzie miało spalenie danego typu materiału. Poza popularnymi i legalnymi paliwami, takimi jak węgiel czy ekogroszek, dajemy także możliwość przetestowania skutków załadowania do pieca plastikowych butelek lub opon. Wystarczy, że wybierzesz z listy przedmiot do spalenia i po wpisaniu odpowiedniej ilości paliwa, zobaczysz jakie substancje zostaną wyemitowane w wyniku spalania.

Czy wiesz, że do ogrzania przez rok przeciętnego polskiego domu jednorodzinnego o powierzchni 144m2, będziesz musiał spalić aż 77 tysięcy plastikowych butelek, i to w przypadku, gdy budynek jest dobrze ocieplony? Jeśli mówimy o domu bez prawidłowego ocieplenia potrzebujesz aż 203 tysięcy butelek. Dla porównania do ogrzania ocieplonego budynku w okresie roku, wystarczą Ci niecałe 4 tony węgla i tylko 2,5 tony ekogroszku.

Spalenie jednej plastikowej butelki powoduje przekroczenie poziomu alarmowego pyłu na m3 powietrza ponad 6 tysięcy razy. Żeby osiągnąć podobny stopień zanieczyszczeń używając ekogroszku, należałoby spalić prawie 50 kg tego paliwa. Podobnie jest z emisją dwutlenku węgla. Po spaleniu 1 kg gazu ziemnego do atmosfery uwalniane są 2 g CO2, natomiast spalenie jednej butelki wyzwala aż 108 g szkodliwego gazu cieplarnianego.

Dalej, skorzystaj z naszego kalkulatora i sam przekonaj się jaką przewagę daje spalanie legalnych rodzajów paliw.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!
NA POCZĄTEK OTRZYMASZ OD NAS
PRAKTYCZNY PORADNIK O TERMOMODERNIZACJI
W FORMIE E-BOOKA*


    * Zapisując się zgadzasz się na przetwarzanie swoich informacji osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności.