Lepiej bez smogu 2019-2020

niebo

O smogu i jego negatywnych konsekwencjach mówi się dużo używając języka strachu. O tym, co realnie wpływa na poprawę jakości powietrza niewiele. Wiedzę tę, pozytywnie, niesie kampania „Lepiej bez smogu”. Aby wygrać, musimy zacząć działać i wiedzieć jak.

Każdy z nas może zrobić coś, co wpłynie pozytywnie na środowisko, a razem możemy osiągnąć wielki sukces!

Kampania „Lepiej bez smogu” wystartowała wiosną 2019 roku, a jej ambasadorami zostali znani i lubiani sportowcy – Kamil Stoch, Anka Dziedzic oraz Antonio Lindback. W filmach i social mediach zwracali Waszą uwagę na dotąd pomijaną kwestię efektywnej izolacji budynków i zachęcali wszystkich do działania na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce.

Dzięki współpracy ze sportowcami, poprzez niestandardowe działania, pokazaliśmy, że walka ze smogiem i poprawa jakości powietrza to nasz wspólny cel i wyzwanie, z którym trzeba się zmierzyć tak jak w rywalizacji sportowej.

Do grona naszych ambasadorów dołączyła też  Beata Sadowska – dziennikarka i prezenterka, promotorka eko i „slow life”, która przekonywała, że alerty smogowe nie kłamią i zachęcała do realizacji strategii małych kroków w walce o poprawę jakości powietrza.       

Zobaczcie zresztą sami:

Ambasadorzy

Beata Sadowska
„Małymi krokami do wielkich zmian.”

Znana dziennikarka i reporterka telewizyjna, hołdująca zasadzie: „małymi krokami do wielkich zmian”. Propagatorka idei slow life, z dużym naciskiem na codzienność we właściwym rytmie. Zaprawiona w boju aktywistka na rzecz ekologii.

Kamil Stoch
„Problem zanieczyszczonego powietrza jest mi szczególnie bliski.”

Trzykrotny indywidualny mistrz olimpijski, mistrz świata, wielokrotny triumfator zawodów pucharu świata w skokach narciarskich, jeden z najbardziej utytułowanych polskich sportowców. Góral z krwi i kości o silnym poczuciu tożsamości regionalnej. Z miłości do gór i natury wspiera działania mające na celu poprawę stanu środowiska naturalnego.

Anka Dziedzic
„Kiedyś sądziłam, że smog jest głównie problemem Krakowa...”

Dyplomowana trenerka, blogerka, influencerka, propagatorka aktywnego stylu życia, autorka programów treningowych i książek o zdrowym żywieniu. Prywatnie żona i mama dwóch córeczek.

Antonio Lindback
„Zdecydowałem się wziąć udział w kampanii Lepiej bez smogu, ponieważ...”

Urodzony w Brazylii, szwedzki żużlowiec ścigający się w polskiej lidze. Dwukrotny zdobywca złotego medalu w Indywidualnych Mistrzostwach Świata na Żużlu. Wielki pasjonat narciarstwa i zwariowany tata, walczący o „skandynawskie” powietrze w Polsce.

Filmy promocyjne

Start kampanii

Żyjemy coraz szybciej, mocniej, intensywniej. A gdyby tak zwolnić i… złapać chwilę oddechu? Niestety, na co dzień oddychamy bardzo zanieczyszczonym powietrzem, a smog stał się jednym z największych zagrożeń współczesnego świata. 
Zareagujmy, zanim będzie za późno.
Każdy z nas może zrobić coś, co wpłynie pozytywnie na środowisko, a razem możemy osiągnąć wielki sukces! 
Dlatego w kampanii LEPIEJ BEZ SMOGU wspólnie z Kamilem Stochem, Anką Dziedzic oraz Antonio Lindbackiem, zachęcamy do działania na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce.


Finał kampanii

Do udziału w filmie zaprosiliśmy wszystkich Ambasadorów kampanii Lepiej Bez Smogu!

Kamil Stoch, Anka Dziedzic, Antonio Lindback i Beata Sadowska, w niecodzienny sposób, zwracają naszą uwagę na właściwe przygotowania do sezonu… grzewczego.
Wiedzą, że smog to poważny przeciwnik i dlatego, żeby go pokonać trzeba działać wspólnie!

Połącz siły z naszą ekipą i sprawdź, jak możesz zadać smogowi decydujący cios!

Clean Ads

W 2 edycji kampanii „Lepiej bez smogu” odwiedziliśmy największe miasta w Polsce (Kraków, Wrocław, Warszawa, Poznań, Łódź, Katowice), gdzie na murach i ulicach wykonaliśmy nasze Clean Ads, czyli odwrócone graffiti. W ten nietuzinkowy, ale bardzo obrazowy sposób, zwracamy uwagę na problem smogu.  Napisy wykonane wodą nie tylko są całkowicie eko, gdyż nie posiadają jakichkolwiek środków chemicznych, ale przede wszystkim pokazują i uświadamiają czym oddychamy.

Aby wzmocnić przekaz nakręciliśmy serię krótkich filmów, w których lektorem była nasza ambasadorka Beata Sadowska. Podczas kręcenia na warszawskich ulicach pojawił się prawdziwy bohater. Jeden z przechodniów opowiedział o tym, jak smog wpływa na życie w wielkim mieście. Jego wypowiedź posłużyła jako zakończenie filmów z akcji „Clean Ads”.

Dusisz się tą sytuacją?

Dusisz się tą sytuacją? Widzisz obojętność ludzi, wobec tego co się dzieje? Nie musisz w tym uczestniczyć. Nie wahaj się i wyjdź z ukrycia! Zbierz w sobie odwagę i przygotuj się do zmian.
▶️ Nie możemy przecież tego tak zostawić!


Nadszedł przełomowy moment

Nadszedł przełomowy moment. Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem nie wchodzi już w grę. Pokaż innym, że czas na zmiany! Weź sprawy w swoje ręce. Twoja determinacja to ogromny krok w walce ze smogowym problemem.
▶ Mamy nadzieję, że jesteś gotowy


Wyzwanie zalało ulice!

Udało się! Zadanie wykonane. Fala informacji zalała polskie miasta. Sytuacja wygląda bardzo źle. Przyłącz się do wyzwania na lepiejbezsmogu.pl i aktywnie działaj na rzecz poprawy jakości powietrza w Twojej okolicy. Możesz zrobić naprawdę wiele.
▶ Już wiesz, dlaczego to robimy?

ROZMOWY W STUDIO #Lepiej bez smogu

Razem z Beatą Sadowską w specjalnie zaaranżowanym studio #lepiejbezsmogu nakręciliśmy 4 odcinkową serię filmową, w której prowadząca spotyka się z pracownikami ISOVER. Dziennikarka przybliżała problem zanieczyszczonego powietrza oraz tematykę termoizolacji. Swoją wiedzą i doświadczeniem pomagali jej w tym eksperci  ISOVER. Tutaj możesz obejrzeć Rozmowy w studio #Lepiej bez smogu

e-book

W ramach działań edukacyjnych przygotowaliśmy pierwsze wydanie praktycznego poradnika w  formie e-booka z którego każdy mógł dowiedzieć się od czego zacząć termomodernizację domu, uzyskać dotację oraz w jaki sposób skutecznie zaizolować dach, ściany i strop.

Przygotowaliśmy także raport „Polska ocieplona” przedstawia najważniejsze korzyści wynikające z termoizolacji domów jednorodzinnych i ocenę potencjału rządowego programu „Czyste Powietrze”.

tablet
  • Chcesz dowiedzieć się więcej o programie Czyste Powietrze?
  • Zastanawiasz się, działa ulga termomodernizacyjna oraz program Wspierania Termomodernizacji i Remontów?
  • Szukasz informacji na temat programu Stop Smog?
  • Chcesz poznać programy, które mają ruszyć w 2022 roku?
  • Jak i od czego zacząć termomodernizację domu?
  • Dlaczego warto wybrać systemowe rozwiązania do ocieplenia domu?
  • Jak ocieplić dach, ściany zewnętrzne oraz stropy nad nieogrzewaną piwnicą?